به گزارش دبیرخانه روایت شهر، خلیل موحدی‌محصل در حاشیه مراسم افتتاحیه رویداد «روایت شهر» در محل کارخانه نوآوری مشهد در گفت‌وگو با شهرآرانیوز اظهار کرد: مشهد، شهری است که ظرفیت بین‌المللی دارد. شهر‌ها اگر هویت اصلی خود را پیدا کنند هم می‌توانند پیشرفت کنند و هم ظرفیت‌های جدید خود را به عرصه ظهور برسانند.
موحدی‌محصل نقش رویداد «روایت شهر» را در حوزه مشهدشناسی مهم دانست و افزود: این رویداد می‌تواند در حوزه هویت‌شناسی و گسترش شهر مؤثر باشد و توجه به هنرمندان، یکی از ارکان مهم این رویداد است.
عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر مشهد تصریح کرد: متأسفانه به هویت مشهد نه تنها توجه نشده بلکه لگدمال هم شده است. علاوه بر اینکه هیچ برنامه‌ای برای رشد آن وجود نداشته، برخی تصمیمات به‌ویژه در حوزه شهری و معماری و شهرسازی، هویت شهر را لگدمال کرده است که مصداق بارز آن ساختمان‌سازی‌های اطراف حرم مطهر رضوی است که طرحی نسنجیده و شتاب‌زده بود.
وی در ادامه افزود: این اقدامات و تصمیمات شتاب‌زده باعث شده بخشی از هویت مشهد که غنی‌ترین هویت را در جهان تشیّع دارد و محور آن زائر است از بین برود. به اعتقاد بنده در این زمینه کار فاخری در زمینه شناسایی هویت مشهد انجام نشده است.
موحدی‌محصل با ابراز امیدواری به جریان‌سازی «روایت شهر» در عرصه فرهنگی و هویتی مشهد بیان کرد: برخی اتفاقات در حوزه هویت‌سازی برای مشهد صورت گرفته است، اما رویدادی که جریانی فرهنگی را در این زمینه رقم بزند و مردم و نخبگان را پای کار بیاورد وجود نداشته است که امیدوارم رویداد «روایت شهر» این حرکت مثبت را رقم بزند.

دیدگاه ها غیرفعال است