به گزارش روابط عمومی رویداد روایت شهر، مهدی شاد گفت: رج و روایت شهر هر دو یک رسالت اصلی را بر عهده دارند و آن هم بازسازی هویت رضوی است.

 مهدی شاد در حاشیه آیین رونمایی از نخستین فراخوان روایت شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طول و عرض جغرافیایی و پهنای مشهد آنچه ما مشاهده می‌کنیم نیست. مشهد امام رضا(ع) مشهد جهان و برای هدایت تمام مردم جهان است. ظرفیت حوزه رضوی به معنای تاثیرگذاری و ارتباط با تک تک مردم دنیا است تا با حقانیت و مسئله سعادت ارتباط بگیرند. 

وی با بیان اینکه رج و روایت شهر هر دو یک رسالت اصلی را بر عهده دارند و آن هم بازساخت هویت رضوی است، عنوان کرد: ما امروز بعد از چهار دهه که از انقلاب می‌گذرد، نیاز داریم به صورت ویژه به پروژه بازساخت هویت رضوی بپردازیم. مشهد امروز ظرفیت‌های خوبی دارد که مهم‌ترین آن‌ها حوزه تمدنی مشهد است. انقلاب در تاریخ بشریت باید خود را مدیون تفکر اهل بیت بداند و می‌داند و ما در مشهد میزبان امام رضایی هستیم که در تاریخ اسلام امام عقلانیت، تفکر و هدایت هستند. 

شاد گفت: مشهدالرضا(ع) به همین واسطه اصالت دارد و طبیعی است که این اصالت مورد هجمه قرار گیرد و تلاش شود که به آن خدشه وارد شود. همه باید تلاش کنیم هویت مشهد، هویت امام رضایی مشهد و هویت انقلابی مشهد باقی بماند. هر کس هر کاری از دستش برمی‌آید برای تثبیت این هویت انجام می‌دهد و ما نیز تمام تلاش خود را کردیم. جدی‌ترین عرصه‌ای که در جشنواره رسانه‌ای ابوذر به آن ورود پیدا کردیم، بازنمایی سیمای مشهد رضوی است که رج و روایت شهر نیز در همین افق حرکت می‌کند.

دیدگاه ها غیرفعال است