به گزارش دبیرخانه رویداد روایت شهر جدول زمان‌بندی کارگاه‌های مستند و خرده روایت از سلسله رویدادهای روایت شهر امروز انتشار یافت.

به گزارش دبیرخانه اطلاع‌رسانی و رسانه رویداد ملی روایت شهر جدول زمان‌بندی کارگاه‌های رویداد مستند و خرده روایت رویداد ملی روایت شهر اعلام شد.
این کارگاه‌ها که از صبح شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۸ آغاز می‌شود تا سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه در محل کارخانه نوآوری و عصرها در حرم مطهر رضوی ادامه خواهد داشت.
در روز نخست، ساختار خرده روایت با ارائه استاد گرانقدر باقر مفیدی‌کیا از ساعت ۱۰ تا ۱۳:۳۰ آغاز خواهد شد.
شخصیت در روایت با ارائه هادی مقدم‌دوست، چهره سال هنر انقلاب اسلامی در خراسان رضوی سرفصل دوم کارگاه‌های رویداد مستند و خرده روایت از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۷:۳۰ خواهد بود.
روز اول پس از اذان مغرب و عشا نگره‌های زیبایی شناختی در فرهنگ رضوی با حضور استاد گران‌قدر دکتر بلخاری از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱ ارائه مفاهیم خواهد شد.
مولفه‌های بومی روایت، پخش فیلم و پژوهش دریچه‌ای به نگارش و مشهد با ارائه اساتید محترم حامد عسگری و علیرضا رضا داد کار‌گاه‌های روز دوم خواهد بود، مشهد در تاریخ نیز با ارائه دکتر جواد نوائیان در محل باغ نادری برپا خواهد شد.
زنگ روز سوم کارگاه‌ها نیز با موقعیت در روایت هادی مقدم‌دوست به صدا درخواهد آمد، ارتباط با سوژه با حضور مهدی زمان‌پور کیاسری و تجربه سینماگری در مشهد با حضور کارگردان سریال سوران سروش محمدزاده و هادی حاجتمند سرفصل‌های بعدی روز سوم خواهد بود که پایان بخش آن جریان شناسی فرهنگی با حجت‌الاسلام مهدی الهی که در محل خانه انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
روز پایانی، هم‌آفرینی سینمایی را مسعود نقاش‌زاده به مخاطبین عرضه خواهد کرد، استاد خوشنام و باسابقه سینمای ایران محمدحسین لطیفی آفرینش قهرمان را روایت خواهد کرد، سعید محسن‌زاده و حسین عباس‌زاده ظرفیت‌های اقتباس از ادبیات خراسان را بازگو خواهند کرد.
اختتامیه نیز در سایه‌سار مزار حکیم پارسی‌گوی با پخش مستند شاهنامه فردوسی پایان بخش کارگاه‌های رویداد مستند و خرده روایت خواهد بود.

دیدگاه ها غیرفعال است